ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ

místní organizace v obci Všemina


Český červený kříž CZ

Termíny a obsah kurzu

 • Ohlédnutí za rokem 2015 a poděkování za přízeň

  29.12.2015

  Vážení příznivci Červeného kříže ve Všemině,

  dovolte mi, abych Vás touto cestou informovala o dění v naší složce, a to zejména s ohledem na proběhnuté a právě probíhající počítačové vzdělávání dospělých v naší obci. Začínali jsme s první skupinkou v lednu roku 2015 a cílem bylo pracovat s lidmi, kteří již nejsou pracovně aktivní, a přesto mají chuť „něco“ pro sebe dělat. S ohledem na omezené možnosti naší obce a veřejný prostor pro společenské aktivity, který bohužel nemáme, se podařilo po vzájemné dohodě vedení místní základní školy a zástupců obce domluvit využívání počítačové učebny ve škole za účelem vzdělávání dospělých. Netušila jsem tehdy, jaký bude o setkávání u počítače zájem, ale při různých příležitostech jsem mluvila s lidmi, kteří měli zájem se setkávat, a to mne přivedlo na myšlenku to prostě zkusit. Prvotní zájem předčil očekávání a přihlásilo se celkem 15 osob. Někdo nepřišel vůbec, někdo průběžně přestal chodit z různých důvodů, a počet v první skupince se ustálil na 9 pravidelně docházejících „žáků“smile, se kterými jsem strávila moc pěkné chvíle. Naučili jsme se společně obsluhovat počítač, seznámili jsme se s různými vychytávkami, naučili se vyhledávat a dopisovat si na internetu a přitom jsme velmi kvalitně užívali společný čas. Velké poděkování patří v této souvislosti Obecnímu úřadu ve Všemině, jež nám obstaral a zaplatil příruční tabuli – tzv. flipchart, a také knihy spojené s tématikou počítačové výuky dospělých. S první skupinou jsem se rozloučila na konci dubna 2015, a to už nějakou dobu běžela na obecních webových stránkách anketa, zjišťující zájem dalších případných počítačových „maniaků“smile. I když jsem brala výsledky s rezervou, ukázalo se, že občané mají zájem o takové aktivity a nebudu nijak lhát, když se přiznám, že mne tento zájem potěšil, ostatně to by potěšil asi každého dobrovolníka, který věnuje svůj soukromý čas pro veřejný zájem.

  S druhou skupinou jsme začali až v měsíci listopadu, protože nám rodiny a zahrádky a jiné letní radovánky nedovolili kurz zahájit dříve. Sešlo se nás tentokrát celkem 7, scházíme se každý čtvrtek a momentálně si užíváme zimní prázdninysmile

  A ptáte se, jestli bude nějaké pokračování pro ty, na které se zatím nedostalo nebo kteří by chtěli chodit znovu a prohloubit se třeba své dosavadní znalosti? To bude záležet především na Vašem zájmu, proto se nebojte se se mnou spojit a dát najevo svůj názor.

  Na závěr si nechávám jednu z nejdůležitějších věcí, a to je poděkování paní Martě Korytarové, ředitelce všeminské školy, bez jejíž podpory, jejího času a především jejích klíčů od školy bychom byli namydlenísmile

  Děkuji za váš zájem a v příštím roce se budu znovu těšit.

  Mgr. Hana Čalová, členka MO ČČK Všemina

 • 2. běh počítačového vzdělávání právě začíná!!!

  7.11.2015

  Zvu všechny případné zájemce na zahájení 2. běhu počítačového vzdělávání pro dospělé. Jako v případě prvního běhu se naučíme obsluhovat počítač a ukážeme si některé vychytávky, které by nám mohly ulehčit život. Začínáme ve čtvrtek 12. listopadu v 17:00 hodin v prostorách počítačové učebny Základní školy ve Všemině.

  Budete potřebovat jen přezůvky, vše ostatní dostanete zdarma. Těším se na naše setkávání a na to, že se spolu naučíme něco nového.

  Hana Čalová za MO ČČK ve Všemině

 • 2. běh vzdělávání v květnu - zrušeno

  5.5.2015

  Vážení zájemci,

  z důvodu malého zájmu o zahájení 2. běhu počítačového vzdělávání už v měsíci květnu, se tato výuka odkládá na září. Sledujte prosím aktuality, kde najdete všechny informace.

  Děkuji. Za MO ČČK Všemina Mgr. Hana Čalová

 • Vyhodnocení 1. ankety o počítačovém vzdělávání

  1.5.2015

  Vážení spoluobčané, pro názornost byly zpracovány k 1. 5. 2015 výsledky 1. ankety zaměřené na další zájem o výuku počítačové gramotnosti. Nabízíme vám grafické zobrazení a možná i malé zamyšlení nad výsledky:

  Jak můžete vidět, plných 40% hlasujících mělo v průběhu hlasování (únor - duben 2015) zájem a v případě pokračování by se chtělo vzdělávat. Dalších 30% hlasujících sice vzdělávání nepotřebuje, zato podporuje a souhlasí, aby se mohli vzdělávat jiní. Zbývajících 30% obsadili hlasující, kteří se nepotřebují vzdělávat a zřejmě ani nepodporují vzdělávání jiných.

  Děkujeme za účast v anketě, pomáháte nám tím zjistit, co občané naší obce potřebují.

  Za MO ČČK Mgr. Hana Čalová

 • 2. běh počítačového vzdělávání pro dospělé

  25.4.2015

  Vážení spoluobčané,

  na základě ankety, která proběhla na obecních stránkách a předpokladu trvajícího zájmu, jsme se rozhodli vás oslovit s nabídkou dalšího vzdělávání spojeného s výukou obsluhy osobního počítače. Máte možnost se přihlásit do 4. května 2015 u Hany Čalové, tel. 775 979 224, kde získáte i podrobnější informace. Nabídka volných míst je omezená, předpokladem je skupina 10 osob, která by se vzdělávala v období květen - červen 2015, a to od 5. května 2015, jedenkrát týdně. Nemusíte se ničeho obávat, výuka je připravená i pro úplné začátečníky. Mírně pokročilí se také mohou dozvědět něco nového. Jedná se zejména o základní dovednosti spojené s ovládáním PC, naučíme se pracovat s elektronickou poštou, s rychlým vyhledáváním informací na internetu, aj.

  Pokud nebude kapacita naplněná, 2. běh tohoto vzdělávání zahájíme až v měsíci září 2015. Aktuální informace hledejte vždy na těchto stránkách.

  Děkuji a budu se na vás těšit.

  Mgr. Hana Čalová, členka MO ČČK ve Všemině a vyučující PC kurz

  DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM!

Počítačový kurz pro seniory

Spolek Českého červeného kříže ve Všemině za podpory základní školy pro Vás zdarma připravuje POČÍTAČOVÉ KURZY PRO SENIORY Základní obsluha stolního počíta- če, základní programy, komunikace prostřednictvím e-mailu, sociálních sítí – to vše pro seniory, kteří nejsou výdělečně činní. Začínáme 13. ledna 2015! Kdo máte zájem se naučit něco nového, neváhejte, KAPACITA JE OMEZENÁ! Výuka bude probíhat v prostorách Základní školy ve Všemině, vždy v úterý od 17 hodin.
Zájemci se prosím hlaste u p. Hany Čalové na tel. 775 979 224,
případně 577 986 334 v podvečerních hodinách.