ČESKÝ ČERVENÝ KŘÍŽ

místní organizace v obci Všemina


Český červený kříž CZ

Aktuality

 • Ohlédnutí za uplynulým rokem 2015

  29.12.2015

  Vážení příznivci Červeného kříže ve Všemině,

  dovolte mi, abych Vás touto cestou informovala o dění v naší složce, a to zejména s ohledem na proběhnuté a právě probíhající počítačové vzdělávání dospělých v naší obci. Začínali jsme s první skupinkou v lednu roku 2015 a cílem bylo pracovat s lidmi, kteří již nejsou pracovně aktivní, a přesto mají chuť „něco“ pro sebe dělat. S ohledem na omezené možnosti naší obce a veřejný prostor pro společenské aktivity, který bohužel nemáme, se podařilo po vzájemné dohodě vedení místní základní školy a zástupců obce domluvit využívání počítačové učebny ve škole za účelem vzdělávání dospělých. Netušila jsem tehdy, jaký bude o setkávání u počítače zájem, ale při různých příležitostech jsem mluvila s lidmi, kteří měli zájem se setkávat, a to mne přivedlo na myšlenku to prostě zkusit. Prvotní zájem předčil očekávání a přihlásilo se celkem 15 osob. Někdo nepřišel vůbec, někdo průběžně přestal chodit z různých důvodů, a počet v první skupince se ustálil na 9 pravidelně docházejících „žáků“smile, se kterými jsem strávila moc pěkné chvíle. Naučili jsme se společně obsluhovat počítač, seznámili jsme se s různými vychytávkami, naučili se vyhledávat a dopisovat si na internetu a přitom jsme velmi kvalitně užívali společný čas. Velké poděkování patří v této souvislosti Obecnímu úřadu ve Všemině, jež nám obstaral a zaplatil příruční tabuli – tzv. flipchart, a také knihy spojené s tématikou počítačové výuky dospělých. S první skupinou jsem se rozloučila na konci dubna 2015, a to už nějakou dobu běžela na obecních webových stránkách anketa, zjišťující zájem dalších případných počítačových „maniaků“smile. I když jsem brala výsledky s rezervou, ukázalo se, že občané mají zájem o takové aktivity a nebudu nijak lhát, když se přiznám, že mne tento zájem potěšil, ostatně to by potěšil asi každého dobrovolníka, který věnuje svůj soukromý čas pro veřejný zájem.

  S druhou skupinou jsme začali až v měsíci listopadu, protože nám rodiny a zahrádky a jiné letní radovánky nedovolili kurz zahájit dříve. Sešlo se nás tentokrát celkem 7, scházíme se každý čtvrtek a momentálně si užíváme zimní prázdninysmile

  A ptáte se, jestli bude nějaké pokračování pro ty, na které se zatím nedostalo nebo kteří by chtěli chodit znovu a prohloubit se třeba své dosavadní znalosti? To bude záležet především na Vašem zájmu, proto se nebojte se se mnou spojit a dát najevo svůj názor.

  Na závěr si nechávám jednu z nejdůležitějších věcí, a to je poděkování paní Martě Korytarové, ředitelce všeminské školy, bez jejíž podpory, jejího času a především jejích klíčů od školy bychom byli namydlenísmile

  Děkuji za váš zájem a v příštím roce se budu znovu těšit.

  Mgr. Hana Čalová, členka MO ČČK Všemina

 • Počítačový kurz pro dospělé - 2. kolo

  7.11.2015

  Vážení zájemci o počítačový kurz,

  2. běh kurzu po vzájemné domluvě zahájíme dne 12. listopadu 2015 v 17:00 hodin v prostorách počítačové učebny Základní školy ve Všemině. Vezměte si s sebou přezůvky a potřební doma nenechají zahálet brýle.

  Těším se na všechny, kteří nechtějí sedět doma a chtějí se dozvědět něco nového.

  Hana Čalová za MO ČČK ve Všemině

Starší »